تهرانی نیوز - پايگاه اطلاع رسانی تهرانی نيوز

[نسخه مخصوص چاپ ]

TEHRANINEWS.IR


چمران: انتقام خون پنج مرزبان شهید گرفته خواهد شد
تاريخ خبر: سه شنبه، 2 خرداد 1402 ساعت: 14:36

 به گزارش گروه پارلمان شهری تهرانی نیوز، رئیس شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به شهادت پنج مرزبان کشورمان تاکید کرد: انتقام خون این عزیزان گرفته خواهد شد و آدمکشان و سرسپردگان به سزای عمل خود می‌رسند.

 مهدی چمران در یکصد و چهل و نهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به سوم خرداد ماه سالروز فتح خرمشهر، گفت: فردا چهارشنبه سوم خرداد ماه است، فکر نمی‌کنم کسی نداند که در این روز چه اتفاقی افتاد. روزی که خرمشهر آزادسازی شد و به عنوان روز شور و هیجان عموم ملت ما به ثبت رسید.
 
وی افزود: در حالیکه عراق از خرمشهر به عنوان یک دژ مستحکم استفاده می‌کرد و صدام خبرنگاران متخصص جنگ را در آنجا گرد آورده بود تا نشان دهد این دژ مستحکم یعنی خرمشهر را کسی نمی‌تواند آزاد کند. از سوی دیگر همه تمهیدات را در نظر گرفته بود تا مطمئن شود که این دژ آزاد شدنی نیست اما خوشبختانه نهایتا عملیات بیت‌المقدس آغاز و در سوم خرداد ماه خرمشهر آزاد شد. اتفاقات مبارکی رخ داد تا به آزادسازی خرمشهر انجامید.
 
ریاست شورای اسلامی شهر تهران در بخش دیگری از صحبت‌های خود به شهادت پنج مرزبان کشورمان اشاره کرد و افزود: آنهایی که اختلاس می‌کنند و دل به آن ور آب‌ها دوخته‌اند می‌بینند که آنها رو به عفول هستند اما متاسفانه برای اعدام چند آدمکش اعتراض می‌کنند اما در مقابل شهادت مرزبانان‌مان سکوت می‌کنند. امیدواریم خداوند توفیق دهد که ارزش و منزلت این خون‌های پاک را بدانیم و ادامه دهنده راه آنها باشیم.
 
وی ادامه داد: پنج نفر از مرزبانان‌مان به دست اشرار که از کشور پاکستان حمله کرده بودند به شهادت رسیدند و این مرزبانان در محل مرزبانی خود شهید شدند. شهادت این مرزبانان رشید شهادت‌شان را به خانواده آنها تسلیت می‌گوییم و قطعا انتقام خون این عزیزان گرفته خواهد شد و این جانیان آدمکش و سرسپردگان به سزای عمل خود خواهند رسید. هر چند که تعدادی از آنها به درک واصل شدند؛ اما انتقام خون این مرزبانان گرفته خواهد شد.
 
چمران در بخش دیگری از صحبت‌های خود به سالروز فرو ریختن ساختمان متروپل آبادان اشاره کرد و افزود: همه کسانی که می‌خواهند با سوداگری پول به دست بیاورند باید بدانند که این پول‌ها برایشان باقی نخواهد ماند و ثمره این اقدامات هیچ چیزی جز ننگ و نفرت و لعنت خدا و خلق خدا برای کسانی که برای جان انسان‌ها ارزشی قائل نیستند، نخواهد بود.