جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: دوشنبه، 29 آبان 1402     
فیلیپین: میانمار یک مشکل دشوار برای آ.سه.آن است

 رئیس جمهوری فیلیپین گفت، درگیری در میانمار به یک مساله دشوار و سخت برای آ.سه.آن تبدیل شده و این بلوک به سختی می‌تواند به آن رسیدگی کند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، فردیناند مارکوس، رئیس جمهوری فیلیپین در جریان سخنرانی در یک اجلاس در هاوایی که امروز (دوشنبه) برگزار شد، گفت: دشواری در رسیدگی به مساله میانمار که در حال حاضر توسط نظامیان اداره می‌شود باعث شده تا پیشرفت کمی در یافتن راه حل در این کشور حاصل و درگیری‌ها تشدید شود.
 
وی ادامه داد، تعهدی از سوی مجمع کشورهای جنوب شرق آسیا (آ.سه.آن) در قبال میانمار وجود دارد اما این مساله‌ای پیچیده است که شامل تاثیرات بشری می‌شود.
 
سازمان ملل می‌گوید، بیش از یک میلیون نفر نفر از زمان کودتای میانمار در ۲۰۲۱ بی خانمان شده‌اند.
 
رئیس جمهوری فیلیپین همچنین ادامه داد: انگیزه زیادی برای آ.سه.آن برای حل این مشکل وجود دارد. اما این یک مشکل خیلی دشوار است.
 
نظامیان در راس امور میانمار به گونه‌ای مخالفان را سرکوب کرده‌اند که جنبشی مقاومتی همچنان در حال رشد است و مقام‌های آ.سه.آن ژنرال‌های ارشد این کشور را از حضور و شرکت در نشست‌های این مجمع تا وقتی که به نقشه راه صلح در میانمار پایبند باشند، منع کرده‌اند.
 
فیلیپین در سال ۲۰۲۶ و پس از آن ریاست دوره‌ای آ.سه.آن خواهد بود که این مجمع میانمار را به عنوان میزبان حذف کرد.درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: