جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: يکشنبه، 28 آبان 1402     
دیدگاه فمینیستی کمکی به جایگاه زنان نکرده است

 رئیس دانشگاه علامه‌طباطبائی با بیان اینکه دیدگاه فمینیستی کمکی به جایگاه زنان نکرده است، گفت: مشارکت گسترده اجتماعی زنان بیانگر جایگاه والای آنها در جمهوری اسلامی است.

به گزارش ایسنا، دکتر عبدالله معتمدی در جشن میلاد حضرت زینب(س) در دانشگاه علامه‌طباطبائی، گفت: حضرت زینب(س) الگویی به تمام معنا برای بانوان ما است. یکی از بهره‌هایی که ما از شخصیت حضرت زینب(س) می‌گیریم، این است که وقتی در بدترین مصائب و مشکلات زندگی قرار می‌گیریم و به مصائب و مشکلات حضرت زینب(س) نگاه می‌کنیم، می‌بینیم که فاصله چقدر زیاد است و از این طریق هم شرایط ما التیام پیدا می‌کند و هم می‌فهمیم که این انسان بزرگ چقدر عظمت روح داشت که توانست آن مشکلات و مصائب عظیم را در واقعه عاشورا تحمل کند.
 
وی ادامه داد: امروز چیزی که از غرب در مورد زن، تحت تاثیر دیدگاه فمینیستی به جهان صادر شده، نه تنها کمکی به احقاق حقوق زنان نکرده است، بلکه جایگاه زن را از لحاظ شخصیت انسانی و تفکر، مخدوش کرده است. با این دیدگاه زن به ابزاری تبدیل شده است که در اختیار مطامع سرمایه‌داری قرار می‌گیرد.
 
رئیس دانشگاه علامه‌طباطبائی خاطرنشان کرد: زنان جامعه ما به یمن آموزه‌های اسلامی و میراث زنان بزرگی که در قرآن و تاریخ داریم، به دنبال این هستند که فعال و صاحب اندیشه باشند و در عین فعال بودن، نقش‌های همسری و مادری را به خوبی ایفا می‌کنند.
 
به نقل از روابط عمومی دانشگاه علامه طباطبایی، وی گفت: وضعیتی که امروز در جامعه ما وجود دارد، مشارکت اجتماعی زنان در شکل گسترده، حضور دانشجویان دختر در دانشگاه‌های مختلف و حضور زنان در فعالیت‌های اجتماعی همه نشان می‌دهد که جایگاه زن در نظر جمهوری اسلامی بسیار والا است.درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: