جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: دوشنبه، 22 آبان 1402     
شهردار منطقه ۱۹ خبر داد
رفع تصرف بیش از۵۰۰۰ مترمربع چهاردیواری غیرمجاز درجنوب تهران با دستور قضایی

 به گزارش اخبار مناطق 22 گانه تهرانی نیوز، شهردار منطقه ۱۹ از رفع تصرف ۱۷ مورد ساخت و ساز غیرمجاز چهار دیواری و سوله در ناحیه سه این منطقه با اخذ دستور قضایی خبر داد.

تورج فرهادی درباره آخرین اقدامات شهرداری این منطقه در راستای مبارزه با ساخت و سازهای ناایمن و غیرمجاز گفت: رفع تصرف ۱۷ مورد ساخت و ساز غیرمجاز چهار دیواری و سوله در ناحیه سه این منطقه با اخذ دستور قضایی انجام شد. این بناهای غیرمجاز اصول قانونی و مجوزهای لازم را رعایت نکرده که با شناسایی عوامل کنترل و نظارت منطقه در محدوده هایی از ناحیه سه رفع خلاف شدند.
 
وی افزود: ساخت و سازهای غیرمجاز، عدم رعایت حقوق شهروندی و سوء استفاده از امکانات شهری به شمار می‌رود و از همین رو شهرداری به طور جد مقابله با روند ساخت و سازهای غیر مجاز را پیگیری می‌کند.
 
شهردار منطقه ۱۹ یادآور شد: طی این عملیات از یک قطعه چهاردیواری به متراژ ۴۰۰۰ مترمربع، پنج قطعه چهاردیواری به متراژ مجموعا ۱۲۵۰ مترمربع، ۶ باب سوله هر باب به متراژ ۳۰۰ مترمربع، پنج واحد اتاقک مجموعا ۲۵۰ متر مربع رفع خلاف شد. همچنین ۱۳ سرویس کامیون از گاراژی به مساحت ۵۵۰۰ متر مربع ضایعات و پسماند خشک غیرمجاز جمع آوری شد.
 
فرهادی اظهارکرد: شهروندان می‌توانند برای جلوگیری از ساخت بناهای غیرقانونی در منطقه و همکاری با شهرداری در زمینه جلوگیری از این معضل، قبل از خرید املاک قولنامه ای ضمن مراجعه به اداره شهرسازی شهرداری محل سکونت خود علاوه بر آگاهی از قوانین و حقوق شهروندی، خرید املاک را با اطمینان انجام دهند تا در کاهش ساخت اینگونه ساخت و سازها موثر باشند.  
 
عملیات رفع خلاف از ساخت و سازهای غیر مجاز طی ۳۶ مرحله به صورت وسیع و ۲۴ مرحله به صورت موردی در طول هفته به مساحت یک میلیون و ۶۴۹ هزار و ۵۲۳ مترمربع در اراضی ناحیه سه منطقه ۱۹ انجام شده است.درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: