جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: شنبه، 13 آبان 1402     
حاکمیت یکبار برای همیشه نسبت به رفع مشکلات در حوزه خودرو اقدام کند

 به گزارش گروه نگاه پارلمان به شهر تهرانی نیوز، عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی مشکلات در حوزه خودرو را عامل فرصت طلبی و جولان دلالان در بازار خودرو عنوان و بیان کرد: حاکمیت باید یکبار برای همیشه نسبت به رفع مشکلات در حوزه خودرو که موجب جولان دلالان و فرصت طلبی سودجویان در بازار خودرو شده است، اقدام کند.

حسین جلالی  با اشاره به نیاز واقعی تولید سالانه یک میلیون دستگاه خودرو در کشور عنوان کرد: متاسفانه اعمال تحریم های ظالمانه و به تبع افت تولید خودرو در سالهای گذشته موجب شده تقاضا برای خودرو به سه میلیون دستگاه در سال افزایش پیدا کند که می توان این نیاز را از محل تولیدات داخل و یا واردات خودرو تامین کرد.
 
وی تاکید کرد: با افزایش تولید و عرضه خودرو و تامین نیاز خودرویی جامعه و همچنین واردات خودرو می توان به سمت رقابت سالم در خودروسازی و واقعی شدن قیمت ها حرکت کرد.
 
 نماینده مردم رفسنجان در مجلس شورای اسلامی با تصریح بر اینکه چرا نباید قیمت تمام شده خودرو برای مصرف کننده مشخص باشد، بیان کرد: عدم تعیین قیمت واقعی خودرو و سیاست هایی چون عرضه خودرو از طریق قرعه کشی موجب شکاف میان عرضه و تقاضا و جولان دلالان در بازار خودرو شده است.
 
جلالی تصریح کرد: متاسفانه موضوع خودرو امروز به معضلی جدی در کشور تبدیل شده و مردم دچار سردرگمی هستند و این دلالان هستند که از این وضعیت سود می برند.
 
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: حاکمیت باید یکبار برای همیشه نسبت به رفع مشکلات در حوزه خودرو که موجب جولان دلالان و فرصت طلبی سودجویان در بازار خودرو شده است، اقدام کند.
 درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: