جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: سه شنبه، 9 آبان 1402     
رئیس پلیس راهور فراجا از طرح آزمایشی خدمات پلاک خودرو درب منزل (شماره گذاری و تعویض پلاک) رونمایی کرد.

به گزارش شهرداری نیوز،، سردار سید کمال هادیان‌فر رئیس پلیس راهور فراجا امروز ۹ آبان ماه ۱۴۰۲ در نشست خبری با اصحاب رسانه پس از پرداختن به موضوع غزه و ظلم رژیم صهیونیستی و آرزوی نابودی این رژیم و آزادی مردم فلسطین، از طرح آزمایشی خدمات پلاک خودرو درب منزل (شماره گذاری و تعویض پلاک) رونمایی کرد.

وی گفت: شماره‌گذاری خودروها به سه صورت شماره‌گذاری حضوری، خدمات اینترنتی و خدمات درب منزل عملیاتی می‌شود.

رئیس پلیس راهور فراجا با بیان اینکه ۸۵ درصد اقدامات مربوط به شماره گذاری خودروها به صورت اینترنتی و از طریق برنامه کاربردی انجام می‌شود، افزود: شماره گذاری خودرو در درب منازل خدمت جدیدی است که برای خانواده شهدا، ایثارگران و جانبازان، معلولان، افراد کهنسال که مراجعه حضوری برای آنان سخت است و همچنین سایر افرا متقاضی انجام می‌شود.

وی افزود: افراد برای دریافت نوبت باید به سایت سخا مراجعه کنند. با اجرای این طرح صفر تا صد نقل و انتقال در محل انجام می‌شود و نیازی نیست به مراکز شماره گذاری خودرو مراجعه شود.

سردار هادیان‌فر تصریح کرد: اجرای این طرح به صورت آزمایشی در تهران اجرا می‌شود و متقاضیان می‌توانند به صورت اینترنتی ثبت‌نام خود را تکمیل کنند و همکاران راهور فردای همان روز تمام مراحل شماره‌گذاری را درب منزل انجام خواهند داد.

وی توضیح داد: خودروهای ویژه‌ای برای این کار در نظر گرفته شده و تمامی امکانات تعویض پلاک در آن تعبیه شده است تا به سیستم مراکز تعویض پلاک متصل باشند.

رئیس پلیس راهور فراجا در ادامه به گواهینامه دو زبانه اشاره کرد و گفت: این گواهینامه را آماده کردیم و به زودی در دسترس قرار می گیرد؛ یک طرف عکس مالک گواهینامه و مشخصات به زبان فارسی و در طرف دیگر مشخصات به زبان انگلیسی است؛ همچنین وضعیت رانندگی و مجوزهای مربوطه ثبت شده است که این گواهینامه با تعاملی که با ۱۳ کشور داشته ایم کاربرد دارد.

سردار هادیان فر با بیان اینکه گواهینامه دوزبانه برای متقاضیان صادر می‌شود تصریح کرد: رنگ‌بندی گواهینامه برای همه ۵۲ میلیون دارنده گواهینامه اعمال شده و افراد از گواهینامه سفید قانونمند می توانند به نقره‌ای و طلایی ارتقا پیدا کنند.

وی ادامه داد: رنگ بندی گواهینامه‌ها برای اعتبارسنجی راننده‌ها سفید، نقره‌ای، طلایی است که مزایای ویژه‌ای پیش بینی شده و پیشنهاد اصلی ما این است کسانی که با انضباط رانندگی می‌کنند نمراتی به صورت سیستمی دریافت کنند و از جریمه آنها کم خواهد شد کسر جریمه بر اساس رنگ بندی گواهینامه که به مجلس ارائه شده است تا تصویب شود.

سردار همچنین به تغییر کتاب نامه آئین نامه پرداخت و گفت: کتاب نامه آئین نامه در گذشته با حجم زیادی نوشته شده بود اما با تدبیر فرمانده کل انتظامی کشور، این کتاب را تغییر دادن و ساده سازی شد و تکلیف قانونی را لحاظ کردیم که یک سوم قیمت کتاب قبلی بوده و به زودی چاپ نهایی شده و در اختیار تمام متقاضیان دریافت گواهینامه در کتاب فروشی ها قرار خواهد گرفت.

وی با اشاره به اجرای طرح یک روزه گواهینامه موتورسیکلت در ۱۵ استان و ۵۸ شهر، افزود: یک میلیون و ۷۰۰ هزار تومان هزینه دریافت گواهینامه موتورسیکلت است، اما با اجرای طرح گواهینامه یک روزه موتورسیکلت این رقم ۷۰ درصد کاهش داشته است.

رئیس پلیس راهور فراجا با توجه به عملکرد مثبت طرح‌های ترخیص موتورسیکلت‌های رسوبی و خالی شدن پارکینگ‌ها اشاره کرد و افزود: در حال حاضر تنها ۲۷۰ هزار موتورسیکلت که قابلیت ترخیص ندارند و فرسوده هستند، همچنان در پارکینگ‌های کشور وجود دارد که این موتورسیکلت‌ها باید اسقاط شود؛ چرا که دیگر مالکان هم تمایلی برای ترخیص این وسایل نقلیه ندارند.

وی با انتقاد از اجرا نشدن طرح اسقاط خودروهای فرسوده، هشدار داد: با روند کنونی تا سه سال آینده ترافیک در کلانشهرها و جاده‌ها قفل خواهد شد.

وی همچنین با اشاره به اینکه به ازای هر ایرانی ۲ وسیله نقلیه شخصی داریم، گفت: اکنون بیش از ظرفیت کشور خودرو داریم.

سردار هادیان‌فر در پایان با اشاره به طرح جدید واردات خودرو و فقدان سرانه برای تولید خودرو داخلی تاکید کرد: متأسفانه هیچ خروجی برای خودروهای فرسوده و اسقاطی وجود ندارد و با این روند شرایط ترافیکی بحرانی را خواهیم داشت.

 
درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: