جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: سه شنبه، 2 خرداد 1402     
اجرای طرح ملی کارآفرینی با ۱۵ هزار دانشجو

 رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: طرح ملی ترویج کارآفرینی با ۱۵ هزار دانشجو افتتاح شد.

به گزارش ایسنا، دکتر فرهنگ فصیحی در مراسم افتتاح طرح ملی ترویج کارآفرینی در دانشگاه صنعتی که با حضور دکتر محمدعلی زلفی‌گل وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، دکتر قدسی‌پور رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دکتر امید رضایی‌فر معاون فناوری و نوآوری وزیر علوم، تحقیقات و فناوری برگزار شد، گفت: طرح ملی ترویج ماموریتی است که از سوی وزارت علوم به پارک علم و فناوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر محول شده است.
 
وی با بیان اینکه بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری سرمایه‌گذاری روی کارآفرینی عبادت است و اکنون بیش از هر زمان دیگری به کارآفرینی نیاز داریم، گفت: مخاطب طرح ملی ترویج کارآفرینی، دانشجویان سال آخر کارشناسی و دانشجویان تحصیلات تکمیلی هستند.
 
دکتر فصیحی با بیان اینکه با اجرای این طرح، مهارت‌های نرم مورد نیاز دانشجویان مورد توجه قرار می گیرد، گفت: این طرح با هدف ایجاد فضای عادلانه آموزشی نیز اجرایی می شود.
 
رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: در وزارت علوم، سرانه یک میلیون برای هر دانشجو اختصاص داده شده؛ در حال حاضر ۱۵ الی ۳۰ هزار دانشجو مخاطب این طرح هستند.
 
وی با بیان اینکه ذیل این طرح، مبانی کارآفرینی به دانشجویان آموزش داده می‌شود، گفت: نیازشناسی مسائل و حل نیازها هم با سامانه «نان» پیوند خورده است.
 
به گفته دکتر فصیحی، قرار است در فاز اول ۱۵ هزار نفر در طرح ملی کارآفرینی آموزش داده شوند؛ در این طرح علاوه بر غربالگری دانشجویان، ۶۰ ساعت آموزش آنلاین درخصوص کارآفرینی خواهیم داشت.
 
وی با بیان اینکه در این زمینه نیز با بنیاد ملی نخبگان همکاری می‌کنیم، گفت: اگر تیمی از نخبگان تشکیل شود، می‌توانند با استقرار در پارک‌های علم و فناوری، هزینه کسب و کارشان توسط بنیاد ملی نخبگان مورد حمایت قرار بگیرد.
 
پیشتازی دانشگاه امیرکبیر در اشتغال فارغ‌التحصیلان دانشگاهی
 
رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت:‌ همواره این دانشگاه در زمینه اشتغال فارغ‌التحصیلان پیشتاز بوده است.
 
دکتر سید حسن قدسی‌پور، رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر در این مراسم گفت: همواره دانشگاه در زمیه اشتغال‌زایی و رفع نیازهای فناورانه کشور پیشقدم بوده است.
 
وی گفت: از امروز طرح ملی ترویج کارآفرینی افتتاح شد و ما زین پس تلاش خواهیم کرد که افراد مشغول شوند و بازار خوبی برای اشتغال جوانان فرهیخته و دانشمند خودمان فراهم کنیم.
 
رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر با بیان اینکه با افتتاح این طرح، زمینه برای فارغ‌التحصیلان فراهم شده است، خاطر نشان کرد: برای تحقق این امر نهادهای دیگر پای کار هستند و امیدواریم که ثمرات خوبی داشته باشد.
 
به نقل از روابط عمومی دانشگاه امیرکبیر، دکتر قدسی‌پور تصریح کرد: اکنون اولین دوره فارغ‌التحصیلان به واسطه این طرح وارد بازار کار شده‌اند.درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: