جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: دوشنبه، 1 خرداد 1402     
سامانه تشخیص مالیات بر عایدی سرمایه به واقعی شدن تقاضا در بازار خودرو کمک می کند

 به گزارش گروه نگاه پارلمان به شهر تهرانی نیوز، نایب رییس كمیسیون قضایی مجلس شورای اسلامی گفت: با اجرای قانون مالیات بر عایدی سرمایه  دلالان از متقاضیان واقعی تفکیک شده و با حذف تقاضای کاذب از بازار خودرو تنها مصرف کنندگان واقعی به سمت خرید خودرو خواهند رفت.

حسن نوروزی با اشاره به نتایج مثبت سامانه تشخیص مالیات بر عایدی سرمایه بر رفع التهابات بازار خودرو اظهار داشت: متاسفانه حضور سوداگران در بازار خودرو شانس خریداران واقعی برای خرید خودرو را کاهش داده و این اجحاف در حق مصرف کننده حقیقی است. لذا قانون مالیات بر عایدی سرمایه می تواند با کاهش دلالی و و حذف بازار سیاه خودرو به شفافیت خرید و فروش ها و رفع التهابات در بازار خودرو کمک کند.
 
وی افزود: با اجرای این قانون دلالان از متقاضیان واقعی تفکیک شده و با حذف تقاضای کاذب از بازار خودرو تنها مصرف کنندگان واقعی به سمت خرید خودرو خواهند رفت.
 
نماینده مردم رباط كریم در مجلس شورای اسلامی در ادامه تاکید کرد: اجرای صحیح این قانون موجب کنترل قیمت ها و در نهایت تبدیل شدن خودرو از کالا سرمایه ای به مصرفی خواهد شد.
 
نایب رییس كمیسیون قضایی مجلس شورای اسلامی با اشاره به نحوه اجرا قانون مالیات بر عایدی سرمایه در سایر کشورها اذعان داشت: بسیاری از کشورها با استفاده از امکانات نرم افزاری و سخت افزاری در اجرای قانون مالیات بر عایدی سرمایه موفق عمل کرده اند. اجرای موفقیت آمیز این قانون در ایران نیز با توجه به اینکه برای نخستین بار در کشور اجرا می شود مستلزم تقویت نظام مالیاتی کشور و ایجاد زیرساخت ها و امکانات لازم است.درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: