جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: شنبه، 30 ارديبهشت 1402     
اجرای صحیح قانون مالیات بر عایدی سرمایه موجب کنترل قیمت و شفافیت معاملات در بازار خودرو است

 به گزارش گروه نگاه پارلمان به شهر تهرانی نیوز، عضو کمیسیون امور داخلی و شوراهای مجلس شورای اسلامی اجرای صحیح قانون مالیات بر عایدی سرمایه را در شفافیت معاملات بازار خودرو، واقعی شدن تقاضای مردمی و خروج خودرو از کالا سرمایه ای به مصرفی تاثیرگذار دانست.

جلال رشیدی کوچی با اشاره به تاثیر سامانه تشخیص مالیات بر عایدی سرمایه بر کاهش دلالی و حذف بازار سیاه خودرو اظهار داشت: با توجه به نقش مهم واسطه گران در التهابات و افزایش قیمت خودرو اجرای صحیح قانون مالیات بر عایدی سرمایه تاثیر به سزایی در کنترل قیمت ها و شفافیت معاملات بازار خودرو خواهد داشت.
 
وی افزود: از طرفی رشد تقاضا نسبت به عرضه در بازار خودرو موجب سرمایه ای شدن خودرو شده و در مرحله اخیر طرح فروش خودرو نیز شاهد بودیم که مردم صرفا برای حفظ سرمایه خود اقدام به ثبت نام در طرح های فروش می کنند. لذا اجرای این قانون موجب خروج خودرو از حالت سرمایه ای به مصرفی خواهد شد.
 
نماینده مردم مرودشت در مجلس شورای اسلامی اذعان داشت: امیدواریم با تصویب قانون مالیات بر عایدی سرمایه و اجرای صحیح آن شاهد کاهش دلالی، واقعی شدن تقاضای مردمی و افزایش شانس خریداران واقعی در بازار خودرو باشیم.
 
رشیدی کوچی در ادامه یادآور شد: اگرچه تصویب قوانینی نظیر مالیات بر عایدی سرمایه می تواند در کاهش تقاضا کاذب از بازار خودرو تاثیرگذار باشد اما تعادل عرضه و تقاضا نیز به عنوان مکمل این قانون حائز اهمیت است زیرا مادامی که عرضه و تقاضا در بازار خودرو به تعادل نرسد اجرای صحیح قانون مالیات بر عایدی سرمایه نیز در هاله ای از ابهام قرار خواهد داشت.
 
وی با اشاره به تجربه موفق سایر کشورها در اجرای قانون مالیات بر عایدی سرمایه اظهار داشت: اینکه در بسیاری از کشورها خودرو به عنوان کالا مصرفی مورد استفاده قرار می گیرد و پس از پایان عمر به عنوان کالایی بی ارزش تلقی می شود بیانگر موفقیت این کشورها در اجرای قانون مالیات بر عایدی سرمایه است.
 
عضو کمیسیون امور داخلی و شوراهای مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: امیدواریم قانون مالیات بر عایدی سرمایه در کنار رشد تولیدات داخل و همچنین قانون واردات خودروهای کارکرده و نو بتواند بازار خودرو را از حالت سرمایه ای خارج کرده و به بازار مصرفی تبدیل کند.درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: