جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: چهارشنبه، 3 خرداد 1402     
اتحاد بین نیروهای مسلح و مردم عامل پیروزی خرمشهر بود

 مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران با اشاره به حماسه سازی و جانفشانی‌های رزمندگان اسلام در فتح خرمشهر، گفت: ایمان، باور قلبی رزمندگان اسلام، اتحاد بین نیروهای مسلح و مردم عامل پیروزی خرمشهر بود.

سردار «عبداله ملکی» امروز در مراسم بزرگداشت چهل‌ویکمین سالروز حماسه فتح خرمشهر که به همت بسیج مهندسین صنعتی نکا در سالن همایش ابوریحان بیرونی برگزار شد، با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای عملیات بیت المقدس و فتح خرمشهر اظهار کرد: عملیات بیت المقدس یکی از بزرگترین عملیات‌های هشت سال دفاع مقدس بود که با مقاومت و ایستادگی ۳۴ روزه رزمندگان اسلام طعم شیرین پیروزی به کام ملت ایران نشست.
وی با اشاره به اینکه خرمشهر در طول تاریخ چهار بار از سوی بیگانگان اشغال شده بود، افزود: خرمشهر در سال ۵۹ به رغم مقاومت و حضور میدان به میدان قشرهای مختلف مردم و رزمندگان اسلام، به اشغال رژیم بعث درآمد و رزمندگان اسلام با خلق حماسه‌ای بزرگ و با دستان خالی این شهر را پس از ۵۷۶ روز آزاد کردند و این حماسه در تاریخ ثبت شد.
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران آزادسازی خرمشهر را نماد مقاومت ملت ایران دانست و گفت: باید این حماسه را به شیوه‌های مختلف به نسل‌های امروز و آینده کشور منتقل کنیم و این یک وظیفه همگانی است چراکه خرمشهرها در پیش داریم و دشمن در کمین این کشور و جوانان است.
این مسئول یادآور شد: برای آزادسازی خونین شهر ۶ هزار شهید و ۲۴ هزار مجروح و جانباز شدند که بیش از ۲۵۰ شهید و یک‌هزار جانباز مازندرانی هستند.
ملکی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره سردار شهید «طوسی» و با اشاره به نقش شهرستان نکا در انقلاب و دفاع مقدس گفت: این شهرستان پیشینه قوی در تاریخ انقلاب اسلامی دارد و بیشترین شهدای مدافع حرم را تقدیم کرده است و باید حماسه مردم این منطقه به آیندگان منتقل شود.درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: