جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 


به گزارش گروه عمران شهری تهرانی نیوز، یک کارشناس مسکن گفت: برخی محله‌های قدیمی که در زمان‌های نه چندان دور دارای اعتبار بودند هم‌اکنون به بافت‌های فرسوده و مکانی مستعد برای بزهکاری اجتماعی تبدیل شده‌اند که دولت و شهرداری‌ها می‌توانند با احیای این محله‌ها حس تعلق و امید را به ساکنان قدیمی بازگردانده و موجب بازگشت آن‌ها به چرخه تولید و بهره‌وری و بازآفرینی شهری شوند.

به گزارش گروه عمران شهری تهرانی نیوز، سرپرست معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران، بر لزوم سرعت بخشیدن به تحولات عمرانی پایتخت تاکید کرد.

به گزارش گروه عمران شهری تهرانی نیوز، سرپرست معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران از آغاز عملیات اجرای روکش آسفالت در مقاطعی از فاز نخست آزادراه شهید شوشتری خبر داد.

به گزارش گروه عمران شهری تهرانی نیوز، آن‌طور که مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید گفته است ۱۵۰۰ واحد نهضت ملی مسکن شهر پرند که مشخصا در دولت سیزدهم آغاز شده دارای پیشرفت ۸۵ درصد است که در هفته دولت تکمیل و تحویل متقاضیان می‌شود.

به گزارش خبر خودرو، بهسازی پارکینگ قطعه ۵۰ گلزار شهدای بهشت زهرا (س) تا پایان تیرماه سالجاری به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش گروه عمران شهری تهرانی نیوز،سرپرست معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران گفت: در حوزه آب‌های سطحی هدف‌گذاری کرده ایم که بالغ بر ۱۰ کیلومتر شبکه اصلی آب‌ها سطحی را احداث کنیم. همچنین دو نقطه گلوگاهی سیلابی داریم که باید آن ۲ نقطه را رفع خطر کنیم.

به گزارش گروه عمران شهری تهرانی نیوز، طبق آخرین آماری که معاون وزیر راه و شهرسازی اعلام کرده، در حال حاضر ۱۱۴ هزار واحد مسکونی در بافت‌های فرسوده در دست ساخت است که شامل بیش از ۲۰هزار پروژه می‌شود.

به گزارش گروه عمران شهری تهرانی نیوز، مدیرکل برنامه‌ریزی و توسعه شهری معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران، از تکمیل لایه اطلاعاتی مربوط به سن آسفالت معابر بزرگراهی در سامانه جامع اطلاعات مکانی پایتخت خبر داد.

به گزارش گروه عمران شهری تهرانی نیوز، بافت‌های ناکارآمد شهری به عنوان پهنه‌های پرمخاطره با ۶۶ هزار هکتار مساحت که حدود ۲۲ میلیون نفر جمعیت را در خود جای داده ظرفیت مناسبی برای تامین مسکن در استطاعت و اجرای طرح نهضت ملی مسکن دولت سیزدهم محسوب می‌شود که برای رسیدن به این هدف برخی کارشناسان پیشنهاد داده‌اند عوارض ساختمانی به شکل هوشمند در این مناطق کاهش پیدا کند.

به گزارش گروه عمران شهری تهرانی نیوز، معاون عمرانی وزارت کشور ضمن اشاره به مصوبات جلسات مناسب‌سازی که در اجرا با ضعف مواجه می‌شوند گفت: این عدم اجرا گاهی اوقات به دلیل نیاز به طی مسیرهای پیچیده اتفاق می افتد زیرا دستگاه‌های عمل‌کننده هنوز حساس نشده‌اند.

به گزارش گروه عمران شهری تهرانی نیوز، مدیرعامل سازمان مهندسی و عمران شهر تهران با تاکید بر اینکه میزان آلایندگی کارخانه های جدید آسفالت کم است، گفت: مقدار آلایندگی کارخانه‌های قدیمی حدود ۶۰ PPM در هر مترمکعب است. این در حالی است که کارخانه‌های جدید تنها ۲۰ PPM در مترمکعب آلایندگی دارند.

به گزارش گروه عمران شهری تهرانی نیوز، مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران گفت: تعداد واحدهای مسکونی در بافت فرسوده در فروردین امسال رشد ۳۲۰ درصدی نسبت به مدت مشابه در سال گذشته داشته است.

به گزارش گروه عمران شهری تهرانی نیوز، معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران درمورد ساخت بزرگراه جدید در تهران توضیحاتی ارائه کرد.

به گزارش گروه عمران شهری تهرانی نیوز، در قالب طرح نهضت ملی مسکن تفاهم‌نامه ساخت ۲۵۰۰ واحد مسکونی در منطقه ۱۸ تهران بین مسئولان بنیاد مسکن و یکی از بانک‌ها به امضا رسید که مقرر شد اگر طرف سازنده به تعهد خود مبنی بر اجرای طرح در مدت زمان پنج سال عمل کند از هم‌اکنون واحدها با قیمت حدود ۱.۶ میلیارد تومان به صورت پیش‌فروش واگذار شود.

به گزارش گروه عمران شهری تهرانی نیوز، مدیر پروژه بزرگراه شهید بروجردی در مورد احداث پروژه بزرگراه شهید بروجردی توضیحاتی ارائه کرد و گفت: قطعه اول بزرگراه شهید بروجردی تا ۱۵ تیرماه سال‌جاری افتتاح می‌شود.

به گزارش گروه عمران شهری تهرانی نیوز، معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران اعلام کرد که در شش ماهه نخست سال باید ۳۰۰ هزار تن آسفالت در بزرگراه‌های تهران ریخته شود.

به گزارش گروه عمران شهری تهرانی نیوز، مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران گفت: برای تمام محدوده‌های ناکارآمد شهر تهران مثل اسلام‌آباد، شن‌چاله‌ها، کوره‌های آجرپزی، کن، گلاب‌دره و سیمین قلعه طرح بازآفرینی تهیه شده است.

به گزارش گروه عمران شهری تهرانی نیوز، معاون فنی عمرانی شهرداری تهران با اشاره به افتتاح میدانگاه جهاد از احداث پنج ورودی مشابه میدانگاه جهاد با معماری ایرانی اسلامی خبر داد.

به گزارش گروه عمران شهری تهرانی نیوز، مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران گفت: با اجرای پویش «محله امن» درصددیم تا آخرین وضعیت و مشکلاتی که در بافت‌ فرسوده وجود دارد را از منظر عمرانی، اجتماعی و ... احصا و اطلاعات موجود را به‌روزرسانی کنیم تا بتوانیم خدمات بهتری ارائه دهیم.

به گزارش گروه عمران شهری تهرانی نیوز، مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران از برنامه‌ریزی برای افزایش ۲ برابری نوسازی بافت فرسوده در سال جاری نسبت به سال ۱۴۰۱ خبر داد.