جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 


به گزارش اخبار کلان شهرها تهرانی نیوز، رئیس کمیته شهر هوشمند سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور گفت: هوشمندسازی در حوزه خدمات شهری، به عنوان یکی از حوزه‌های کلیدی شهرداری‌ها کمرنگ است و باید توجه ویژه‌ای به این حوزه داشته باشیم.

به گزارش اخبار کلان شهرها تهرانی نیوز، رئیس مرکز ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری تهران از سفر شهردار تهران به چین تا ساعاتی دیگر برای شرکت در اجلاس شهرداران کلان شهرهای راه ابریشم خبر داد.

به گزارش گروه اخبار کلان شهر ها تهرانی نیوز، مدیرکل امور بانوان شهرداری تهران از شهرداری‌ها به عنوان موثرترین نهاد در ایجاد خط تلاقی فرهنگسازی در حوزه زنان نام برد.

به گزارش اخبار کلان شهرها تهرانی نیوز، مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران در مراسم گرامی‌داشت روز جهانی اسکان بشر گفت: تغییرات اقلیمی، مهاجرت و سکونت‌گاههای غیررسمی از مهمترین چالش‌های مشترک کلانشهرهای دنیا هستند.

به گزارش اخبار کلان شهرها تهرانی نیوز، رئیس شورای عالی استان‌ها با اشاره به حضور رئیس جمهور در مجمع عمومی سازمان ملل متحد، گفت: مواضع قاطع رئیس جمهور در سازمان ملل نمایش عقلانیت و اقتدار جمهوری اسلامی ایران بود.

به گزارش اخبار کلان شهر ها تهرانی نیوز، معاون فنی و طراحی شهری سازمان زیباسازی از مرمت و بهسازی سیستم نورپردازی تک رنگ در برج آزادی خبر داد.

به گزارش اخبار کلان شهرها تهرانی نیوز، دبیرکل مجمع کلانشهرهای ایران به مهم‌ترین شاخص‌های مصوبات کمیسیون تلفیق درباره برنامه هفتم توسعه در حوزه مدیریت شهری اشاره کرد و گفت: تخصیص اوراق مشارکت و سایر اوراق جهت توسعه حمل و نقل عمومی و واسپاری برخی از تصدی‌های دولتی به شهرداری‌ها به همراه اختیارات و اعتبارات مورد نیاز از جمله مصوبات است.

به گزارش اخبار کلان شهرها تهرانی نیوز، جلسه مشترک روسا و دبیران کمیته‌های فنی و تخصصی اتحادیه شرکت‌های قطار شهری کشور با هدف هم‌اندیشی در خصوص پویایی و ارتقاء سطح کیفی جلسات کمیته‌های مختلف برگزار شد.

به گزارش اخبار کلان شهرها تهرانی نیوز، مدیرعامل سازمان خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران گفت: افراد دارای مشاغل خانگی برای انجام مشاوره و آموزش می‌توانند از طریق سامانه ۱۳۷ مشاوره تلفنی و حضوری دریافت کنند.

به گزارش اخبار کلان شهرها تهرانی نیوز، رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی فراجا بر ضرورت ارتقای ایمنی ترافیکی زائران اربعین تاکید کرد و از اعمال محدودیت تردد برای کامیون‌ها از سوم شهریورماه خبر داد.

به گزارش اخبار کلان شهرها تهرانی نیوز،مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران با اشاره به اینکه ظرف شش‌ماه آینده وضعیت نظافت شهر متحول خواهد شد، گفت: در حوزه پسماند کارهای زمین مانده زیادی داریم و با توجه به اینکه در گذشته برخی اتفاقات و اقدامات باعث ایجاد عقب‌ماندگی در این حوزه شده، باید امروز تلاش بیشتری را در دستور کار قرار دهیم.

به گزارش اخبار کلان شهرها تهرانی نیوز،معاون خدمات شهری شهرداری تهران گفت: «فهرست بهای واحد پایه پسماند» در حقیقت قراردادهای پسماند ما را پوشش خواهد داد و یکی از ابزارهای خوب نظارت در حوزه پسماند است.

به گزارش اخبار کلان شهرها تهرانی نیوز، مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی اصفهان و حومه از سرویس‌دهی این شرکت به هیئت‌های مذهبی شهر در شب‌های ماه محرم خبر داد.

به گزارش اخبار کلان شهرها تهرانی نیوز، شبکه متروی تهران در حال حاضر با ۱۵۲۳ واگن در سیر، روزانه بیش از دو و نیم میلیون سفر درون شهری را پوشش می دهد و این در حالی است که برای رسیدن به سرفاصله حرکتی دو و نیم دقیقه در خطوط مختلف، حداقل ۱۵۰۰ واگن دیگر لازم است تا مسافران با کمترین هدر رفت وقت به مقاصد خود برسند.

به گزارش اخبار کلان شهرها تهرانی نیوز، معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران با بیان اینکه طرح های جامع و تفصیلی دیگر پاسخگوی نیازهای شهر وشهروندان نیست، گفت: اکنون، دیگر طرح های تکنوکراتیک جوابگوی مسائل پیچیده شهرهایی مثل تهران نیست و باید پذیرفت که عمر طرح های جامع و تفصیلی تمام شده است.

به گزارش اخبار کلانشهرهای تهرانی نیوز، رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران بر ضرورت ارتقای جایگاه شهرداری‌ها در مدیریت بحران کلانشهرهای کشور تاکید کرد.

به گزارش اخبار کلان شهرها تهرانی نیوز، استاندار تهران گفت: رئیس جمهوری نیز نسبت به شهرستان شدن پرند تاکید داشتند که این موضوع در دستور کار قرار بگیرد و لذا فرایندهای اجرای این موضوع در وزارت کشور در حال طی شدن است.

به گزارش اخبار کلان شهرها تهرانی نیوز، استاندار تهران گفت: رفع گره ترافیکی جنوب شرق تهران با اجرای کامل کمربندی قلعه نو از اولویت‌های کاری استان تهران در حوزه حمل و نقل و ترافیک است.

به گزارش اخبار کلان شهر تهرانی نیوز، مدیر کل هماهنگی، نظارت و پیگیری امور مناطق شهرداری تهران گفت: در سال ۱۴۰۲ بر اساس سیاست های راهبردی مدیریت شهری تهران، فعالیت های مناطق ۲۲ گانه و نواحی بر اساس شاخص های جدید بررسی و مورد ارزیابی قرار خواهند گرفت.

به گزارش اخبار کلان شهرها تهرانی نیوز، بر اساس بررسی داده‌های سازمان هواشناسی کشور، طی هفت روز گذشته در کشور حدود ۷.۸ میلیمتر بارندگی ثبت شد که در مقایسه با بلندمدت ۲۴ درصد کاهش یافته است و این درحالیست که در برخی کلانشهرها همچون شیراز نسبت به سال گذشته ۱۶۷.۲ میلیمتر افزایش داشته است.