تهرانی نیوز - پايگاه اطلاع رسانی تهرانی نيوز

[نسخه مخصوص چاپ ]

TEHRANINEWS.IR


دولت کمک کند ٢ هزار واگن به مترو اضافه می کنیم
تاريخ خبر: شنبه، 21 ارديبهشت 1398 ساعت: 15:38

 به گزارش تهرانی نیوز، پیروز حناچی در گفت و گو با «خبر ١٨:٣٠»، با تاکید بر عزم شهرداری برای افزودن 2 هزار واگن به متروی تهران اظهار کرد: برای اینکه سرفاصله قطارها به دو دقیقه نزدیک شود نیاز به افزودن  2 هزار واگن به ناوگان حمل و نقل ریلی داریم که تلاش می کنیم این واگن ها در شرکت واگن سازی تهران تولید شود.  

وی ادامه داد: شهرداری تهران هم اکنون دو قرارداد تولید واگن یکی به تعداد 670 دستگاه و دیگری به تعداد 350 دستگاه منعقد کرده است، اما در این زمینه مشکل تامین اعتبار وجود دارد. 
 
حناچی تصریح کرد: البته ما در شهرداری تلاش می کنیم تا با کمک دولت و تمام امکانات موجود در داخل کشور، این دو هزار واگن مورد نیاز را در کارخانه واگن سازی تهران تولید و وارد ناوگان حمل و نقل ریلی تهران کنیم.
 
شهردار تهران همچنین با اشاره به نحوه ساخت این واگن ها گفت: ساخت این واگن ها به صورت سی کی دی (CKD) است. البته بخشی از قطعات این واگن ها که عمدتا قطعات الکترونیکی است، از خارج از کشور وارد می شود که همکاران من در کارخانه واگن سازی تلاش می کنند آنها را هم در داخل تولید کنند. 
 
شهردار تهران گفت: برای اینکه سرفاصله قطارها به دو دقیقه نزدیک شود نیاز به افزودن 2 هزار واگن به ناوگان حمل و نقل ریلی تهران داریم.