تهرانی نیوز - پايگاه اطلاع رسانی تهرانی نيوز

[نسخه مخصوص چاپ ]

TEHRANINEWS.IR


افتتاح بخشی از خط 6 مترو در فروردین 98 با حضور رئیس جمهور
تاريخ خبر: يکشنبه، 19 اسفند 1397 ساعت: 17:11

 به گزارش گروه پارلمان شهری تهرانی نیوز، رئیس شورای اسلامی شهر تهران از افتتاح بخشی از خط 6 در فروردین امسال با حضور رئیس جمهور خبر داد.

محسن هاشمی در پایان یکصد و سی و یکمین جلسه شورای شهر با حضور در جمع خبرنگاران با بیان اینکه به دلیل جلسه هم اندیشی صبح امروز با حضور شهردار تهران صحن کمی با تاخیر آغاز شد، اظهار کرد: در ابتدای جلسه اعتراض هیات تطبیق فرمانداری درباره برنامه سوم توسعه مورد بحث قرار گرفت که با توجه به تاخیر در ارایه ایرادها و همچنین کلی و مبهم بودن آن ها اعضای شورای شهر آن را وارد ندانسته و رای دادند تا از دستور جلسه خارح شود. ما هم همین موضوع را به هیات تطبیق اعلام خواهیم کرد.
 
هاشمی با اشاره به دیگر دستور جلسات شورای شهر تهران، تصریح کرد: موضوع نام گذاری برخی از معابر و خیابان ها دستور جلسه دیگری بود که بررسی و در نهایت تصویب شد. همچنین پرونده 10 پلاک ثبتی مبنی بر باغ بودن یا نبودن از سوی اعضا بررسی شد.
 
وی با اشاره به رد لایحه یکپارچه سازی امداد و نجات در شهر تهران، گفت: این لایحه تصویب نشد، زیرا بر اساس مصوبه قبلی شورای شهر مربوط به سال 93 و مصوبات اخیر مجلس شورای اسلامی، شهرداری تهران باید نسبت به ارایه لایحه یکپارچه سازی جدید اقدام کند.
 
رئیس شورای شهر تهران با اشاره به برگزاری جلسه هم اندیشی با شهردار پایتخت در توضیح محتویات جلسه عنوان کرد: راه اندازی بخش جدید خط هفت تا میدان صنعت موضوعی بود که بحث شد و قرار شد تا بخشی از خط 6 در فروردین امسال با حضور رئیس جمهور روحانی افتتاح شود و ظاهراً به دلیل مشغله های زیاد، ایشان برای قبل از سال نو وقت نداشتند. البته قطارها رفت و آمد خود را تا افتتاح رسمی انجام می دهند.
 
هاشمی ادامه داد: کارخانه سیمان ری واقع در شهرری موضوع دیگری بود که درباره آن بحث شد. این کارخانه مدت زیادی است که فعالیت نمی کند و تصمیم بر این بود تا آنجا به موزه صنعتی و سیمان تبدیل شود، اما چون ملک متعلق به دولت است شهردار باید در این باره با دولت به توافق برسد.
 
رئیس شورای شهر تهران با بیان اینکه موضوع انتصاب های شهردار در 100 روز گذشته بحث دیگری بود که در جلسه هم اندیشی به آن پرداخته شد، گفت: شهردار درباره انتصابات گذشته و اخیر درباره برج میلاد و سازمان ورزش و انتصاب هایی که در آینده خواهد داشت، توضیحاتی را مطرح کرد.
 
وی با بیان اینکه موضوع بررسی مصوبه برج باغ ها بدون حضور شهردار برگزار شد، عنوان کرد: اعضا هر کدام بازتاب این موضوع را در رسانه‌ها مطرح کردند و تصمیم بر این شد تا در این زمینه برای مردم روشنگری شود.
 
یکی از خبرنگاران از هاشمی پرسید که اخبار حاکی از آن است که در نشست هم اندیشی صبح امروز سخنگوی شواری شهر از سمت سخنگویی استعفا کرده که وی این موضوع را تکذیب کرد.