تهرانی نیوز - پايگاه اطلاع رسانی تهرانی نيوز

[نسخه مخصوص چاپ ]

TEHRANINEWS.IR


سال 98 سال پرباری برای متروی تهران خواهد بود
تاريخ خبر: شنبه، 18 اسفند 1397 ساعت: 11:19

 به گزارش گروه حمل و نقل عمومی و شهری تهرانی نیوز،مدیرعامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه سال 98 را سال پرباری برای متروی تهران دانست. 

علی امام در حاشیه بیستمین سالگرد فعالیت شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه گفت: اواخر سال 97 هشتادمین سالگرد بهره برداری از شبکه راه آهن کشور و بیستمین سالگرد راه اندازی متروی تهران است، اما با مقایسه این دو حوزه مشخص می شود که راه آهن در طول این هشتاد سال آن طور که باید توسعه نیافته و سهم لازم را در حمل بار و مسافر پیدا نکرده است. 
 
وی افزود: خوشبختانه شرکت بهره برداری متروی تهران به عنوان پایتخت کشور جایگاه مناسبی دارد، به طوری که این شرکت در سال 25 میلیون مسافر را جا به جا می کند، اما این عدد معادل فعالیت 10 روزه شرکت متروی تهران است. 
 
امام ابراز امیدواری کرد با تلاش برای تکمیل خطوط و بهره برداری از تمام ایستگاه های مترو در افق 1402، 10 خط مترو و 2 خط اکسپرس تقدیم مردم شده و مترو بتواند سهم 30 درصدی خود را از جا به جایی مسافر ایفا کند. 
 
مدیرعامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه از بهره برداری 3 ایستگاه از بخش شمالی خط 7 در هفته پایانی سال خبر داد و گفت: این قسمت از خط 7 با 3 ایستگاه شامل ایستگاه های هلال احمر، تربیت مدرس و میدان صنعت به بهره برداری می رسد.
 
امام در مورد افتتاح خط 6 نیز گفت: 3 ایستگاه از محدوده جنوبی خط 6 با 3 ایستگاه حدفاصل دولت آباد تا میدان شهدا آماده بهره برداری است که با توجه به لزوم انجام هماهنگی های برای حضور رئیس جمهور، به فرردین موکول شده است. 
 
وی با اشاره به اینکه سال 98 سال پرباری برای متروی تهران خواهد بود، عنوان کرد: سال آینده بخش عمده ای از خطوط 6 و 7 به بهره برداری خواهد رسید و بهره برداری نهایی از این دو خط با 59 کیلومتر طول در 6 ماهه اول 99 انجام خواهد شد. 

انتشار 910 میلیارد تومان اوراق مشارکت برای خط 6 مترو در اوایل سال آینده 
 
این مقام مسئول درباره فاینانس خط 6 تصریح کرد: شورای اقتصادی با همکاری دولت فاینانس خط 6 را تصویب کرده که با مساعدت های لازم در سال 98 عملیاتی می شود. 
 
امام در مورد فروش اوراق مشارکت نیز توصیح داد: براساس بودجه کشور که هر سال تکرار می شود، فروش 910 میلیارد تومان اوراق مشارکت مصوب شد که اقدامات اولیه آن انجام شده و اوایل سال 98 منتشر می شود. در همین رابطه از مسئولان درخواست داریم این میزان را افزایش دهند.