جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: يکشنبه، 14 مهر 1398     
ارائه فهرست واگذاری های غیرقانونی املاک و اموال غیرمنقول شهرداری تهران از سال 78

به گزارش گروه پارلمان شهری تهرانی نیوز،عضو شورای اسلامی شهر تهران خواستار ارائه فهرست واگذاری های غیرقانونی املاک و اموال غیرمنقول شهرداری تهران از سال 78 شد.

شهربانو امانی در یکصد و شصت و نهمین جلسه شورا با اشاره به موضوع ساماندهی املاک واگذار شده از سوی شهرداری تهران اظهار کرد: حفظ، حراست و نگهداری سه اصل مهم در صیانت از بیت المال و اداره ی امور دولتی و عمومی است. در این راستا و با توجه به اهمیت موضوع افزایش اعتماد عمومی و شفافیت در واگذاری املاک، شورای پنجم طرحی تحت عنوان "الزام شهرداری تهران به ساماندهی واگذاری حق بهره برداری املاک اراضی و اموال غیر منقول شهرداری به اشخاص حقیقی، حقوقی و موسسات عمومی غیردولتی" به تصویب رساند.

وی افزود: بر اساس ماده واحده این مصوبه مقرر شد هر گونه واگذاری املاک اراضی و اموال غیرمنقول شهرداری تهران و سازمان ها و شرکت های تابعه به صورت حق بهره برداری رایگان یا با شرایط معین به موسسات و نهاد های عمومی غیر دولتی و اشخاص حقیقی و حقوقی از جمله موسسات خیریه، بیمارستان ها، مساجد، هیات ها و امثالهم باید پس از ارایه لایحه توسط شهرداری تهران، به تصویب شورای اسلامی شهر تهران برسد‫.‬

امانی گفت: همچنین بر اساس تبصره دوم مصوبه مذکور ، شهرداری تهران مکلف شد فهرست تمام واگذاری های مغایر موضوعه این مصوبه از سال 78 به بعد به انضمام مستندات مربوطه را حداکثر ظرف سه ماه تهیه و جهت بررسی و تصمیم گیری به شورای اسلامی شهر تهران ارایه کند.

این عضو شورای شهر تصریح کرد: متاسفانه با گذشت حدود 2 سال از این مصوبه و تذکرات مکرر اعضای شورا، هنوز گزارشی در این خصوص به شورا ارسال نشده است.
امانی تاکید کرد: تعدادی از این املاک در قالب خدمات رسانی به شهروندان و خدمات عام المنفعه به صورت رایگان واگذار شده است و اغلب این املاک در نقاط برخوردار تهران و دارای ارزش ریالی بالایی هستند. به عنوان مثال در سال 94 شهرداری اقدام به واگذاری زمینی به شماره پلاک ثبتی 1/3219 به نشانی الهیه ف خیابان عطاری مقدم ، خیابان دامپزشکی می کند.

این عضو شورای شهر عنوان کرد: لذا از شهردار تهران درخواست دارم که ضمن پاسخ به سوالات ذیل اطلاعات کامل واگذاری پلاک ثبتی مذکور از قبیل (مشخصات طرف قرارداد، نحوه انعقاد قرارداد، یک نسخه از قراداد، ارزش  و مشخصات کامل زمین ) را به شورا ارسال و نسبت به تعیین تکلیف زمین مذکور اقدام کند‫.‬

‫امانی سوالات را به شرح زیر مطرح کرد: ‬

‫1-هم اکنون نحوه واگذاری و بهره برداری املاک و اراضی متعلق به شهرداری به چه صورت است؟‬

‫2-در خصوص حل این معضل و ساماندهی املاک و مستغلات شهرداری تهران تاکنون چه اقداماتی صورت گرفته است و چه برنامه ای وجود دارد؟‬

‫3-روند باز پس گیری املاک و اراضی که خارج از ضابطه به اشخاص حقیقی و حقوقی واگذار شده، در چه وضعیتی قرار دارد؟(ارسال اطلاعات کامل املاک و اراضی پس گرفته شده و نشده همراه با آدرس دقیق ملک ، ارزش فروش ملک ، میزان تخفیف ، مقدار پرداخت نقدی ، تعداد اقساط و مدت تقسیط ، مدت زمان بهره برداری).

‫4- چرا شهرداری تاکنون اطلاعات املاک و زمین های واگذاری شده را در سامانه شفافیت بارگذاری نکرده است؟
 
درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: