جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: يکشنبه، 17 شهريور 1398     
به جای واردات تایر از تولید داخل حمایت کنیم

به گزارش گروه نگاه پارلمان به شهر تهرانی نیوز ، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: واردات لاستیک با ارز 4200 تومانی، صنعت لاستیک کشور را دچار مشکل نموده است.

محمدرضا منصوری  در خصوص گرانی تایر خودرو پراید اظهار داشت: واردات لاستیک با ارز 4200 تومانی، صنعت لاستیک کشور را دچار مشکل نموده است؛ لازم است مابه التفاوت پولی که به این مسیر اختصاص داده می شود به مصرف کنندگان تخصیص یابد تا کارخانجات تولیدکننده رونق یابند.

نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: به جای واردات بهتر است از تولید داخلی حمایت شود و ما به التفاوت ارز 4200 تومانی متوجه تولید داخل باشد، در این صورت در صنعت لاستیک به طور کامل خودکفا می شویم و کارخانجات می توانند شیفت های کاری را افزایش دهند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی درخصوص بازار لوازم یدکی گفت: در حوزه لوازم یدکی، دلالان بازار را به سمتی می برند که لوازم یدکی به دست مردم نرسد و در این حوزه احتکار وجود دارد که این مساله موجب شده مردم از لوازم یدکی محروم شوند، درصورتیکه با مدیریت صحیح می توانیم به طور کامل کمبودها را در حوزه لوازم یدکی رفع کنیم.

منصوریافزود: با اینکه قیمت دلار کاهش یافته اما شاهد هستیم که قیمت لوازم یدکی روند افزایشی داشته است؛ حتی قیمت خودرو کاهش یافته اما لوازم یدکی بسیار گران است.

نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی افزود: برای رفع این مشکل باید خود شرکت ها فروش مستقیم و اینترنتی را در دستور کار قرار دهند تا مردم بتوانند لوازم یدکی مورد نیاز خود را به طور مستقیم از عرضه کنندگان خریداری کنند؛ به این ترتیب کمبود بازار رفع خواهد شد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی افزود: درخصوص برخی از اقلام لوازم یدکی که وارداتی است دولت باید این موضوع را مدیریت کند و این موارد را باید خودروسازی ها از مراجعی که می توانند با قیمت صحیح عرضه کنند نه اینکه به صورت احتکار و با قیمت بالا به دست مردم رسد.
درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: