جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: شنبه، 12 مرداد 1398     
سرعت متوسط خودرو، ملاک سنجش سرعت خودرو در جاده ها

 به گزارش گروه آموزش و فرهنگ سازی تهرانی نیوز، رئیس مرکز اجرائیات راهور تهران بزرگ درخصوص سامانه جدیدی که پلیس برای سنجش سرعت خودرو به کار می برد، اظهار نمود: این سامانه سرعت متوسط خودرو را محاسبه می کند و در این سامانه، سرعت لحظه ای خودرو ملاک نیست.

سرگرد علی نصیرملا درخصوص رصد رانندگان با سرعت سرسام آور و طرح آموزش به رانندگان دارای این تخلف اظهار داشت: اولین جلسه آموزش رانندگان متخلفی که سرعت های بالای 50 کیلومتر از حد مجاز را داشتند در تاریخ 12 تیر برگزار و در آن جلسه مطرح شد که تخلفات این رانندگان در طول ماه رصد خواهد شد.
 
رئیس مرکز اجرائیات راهور تهران بزرگ افزود: این دسته از رانندگان اگر در طول رصد 1 ماهه تخلفی بخصوص در حوزه سرعت نداشته باشند از لیست خارج می شوند اما در صورتیکه مجددا مرتکب این تخلف شوند تصمیمات سخت تری در خصوص آنان اتخاذ خواهد شد؛ امیدواریم در پایان ماه نام تمام رانندگان از این لیست حذف شود.
 
سرگرد نصیرملا درخصوص برخورد پلیس در صورت مشاهده راکبین موتورسیکلت بدون گواهینامه در سطح شهر گفت: طبق قانون اگر راننده خودرو یا راکب موتورسیکلت، مدارک رانندگی را شامل گواهینامه و مدارک خودرو همراه نداشته باشد جریمه خواهد شد و اگر احراز شود که راکب، فاقد گواهینامه است وسیله نقلیه به پارکینگ منتقل می شود که لازم است مراحل خاص خود را طی کند.
 
وی درخصوص شرایط تقسیط جرائم رانندگی بیش از 1 میلیون تومان اظهار داشت: طبق طرح جدیدی که از راهور ناجا ابلاغ شده مقرر گردیده مساعدتی با آن دسته از خودروهای متوقف در پارکینگ که بیش از 1 میلیون تومان جریمه دارند صورت گیرد و یک فرصت 1 ساله به این افراد داده شود تا افراد در طول 1 سال، خلافی خودرو خود را پرداخت کنند.
 
رئیس مرکز اجرائیات راهور تهران بزرگ افزود: بعضی از هموطنان به دلیل شرایط مالی و اقتصادی جامعه قادر به پرداخت خلافی خودرو نیستند و هدف این طرح این است که افراد بتوانند خلافی خودرو را پرداخت نموده و خودرو خود را در اختیار داشته باشند.
 
سرگرد نصیرملا درخصوص سامانه جدیدی که پلیس برای سنجش سرعت خودرو به کار می برد گفت: این سامانه سرعت متوسط خودرو را محاسبه می کند و در این سامانه سرعت لحظه ای خودرو ملاک نیست.
 
رئیس مرکز اجرائیات راهور تهران بزرگ افزود: این سامانه فعلا در سطح تهران اجرایی نشده و در سطح جاده های کشور اجرا می شود و درمجموع با این دوربین ها سرعت خودروها بهتر و عادلانه تر رصد می شود.درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: