جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: شنبه، 5 مرداد 1398     
آمار نهایی از زبان سخنگوی شورای شهر:
مشارکت 509 هزار و 179 شهروند تهرانی در پنجمین دوره انتخابات شورایاری‌ها

 به گزارش گروه پارلمان شهری تهرانی نیوز، سخنگوی شورای شهر تهران از مشارکت 509 هزار و179 نفر در انتخابات پنجمین دوره انجمن‌های شورایاری محلات شهر تهران خبر داد.

علی اعطا سخنگوی شورای شهر تهران در آخرین نشست خبری ستاد انتخابات پنجمین دوره انجمن‌های شورایاری محلات شهر تهران با اشاره به اینکه آمارهای اولیه حاکی از شرکت 509 هزار و 179 نفر در انتخابات شورایاری‌ها اظهار کرد: به نظر می‌رسد آمار در سامانه در حال به‌روزرسانی باشد اما در نهایت می‌توان گفت میزان مشارکت قابل قبول بوده و مشارکت تا حد زیادی انتظارات را برآورده کرده است.
 
وی ضمن قدردانی از شهرداری تهران و هیأت اجرایی انتخابات و همچنین بخش اجرایی گفت: همچنین از رسانه‌ها که در این مدت همپای مدیریت شهری بوده‌اند و اطلاع‌رسانی کرده‌اند تشکر می‌کنم.
 
اعطا با بیان اینکه مخاطبان اصلی این انتخابات شهروندان تهرانی بودند عنوان کرد: ایده توسعه مشارکت شهری بر پایه محله‌محوری در شورای پنجم ادامه راه شورای چهارم بود و شهروندان به تداوم این مسیر کمک کردند.
 
سخنگوی شورای شهر تهران به عنوان بخش نظارتی و قانون‌گذار انتخابات شورایار‌ی‌ها از هیأت دولت به دلیل پیگیری‌های ویژه معاونت حقوقی ریاست جمهوری و وزارت کشور برای برگزاری انتخابات شورایاری‌ها تشکر کرد و گفت: اگر این پیگیری‌ها نبود شاید با توجه به موانع و تنگناها این انتخابات به این صورت میسر نمی‌شد و به همین دلیل از دولت تشکر می‌کنیم.
 
 اعطا افزود: نامه سازمان بازرسی خطاب به سران قوا نوشته شده بود. بعد از آن دولت ورود کرد، جلساتی تشکیل شد، مجموعه‌ای از استدلال‌های حقوقی تنظیم شدند و به این نتیجه رسیدند که انتخابات می‌تواند برگزار شود. این ابهام در دوره‌های پیش هم مطرح بوده است که نیاز به قانون دارد. اگر بخواهیم انتخابات را با وضعیت بهتری انجام دهیم، نیاز به قانون مصوب مجلس داریم. این کار از طریق شورای‌عالی استان‌ها دنبال می‌شود. امیدواریم در همین دوره در این مورد به نتیجه برسیم.
 
سخنگوی شورای شهر تهران با اشاره به تشکیل شورای راهبردی انتخابات شورایاری‌ها طبق مصوبه شورای شهر اضافه کرد: این شورا تشکیل شد و مجموعه دستگاه‌ها در جلسات مختلف شرکت کردند و به دنبال آن مردم نیز با مشارکت اجتماعی بالا در انتخابات شرکت کردند و تلاش ما این بود که تا به فاصله اندکی از رأی‌گیری نتایج را اعلام کنیم.
 
اعطا با اشاره به دو بار تمدید مدت زمان رأی‌گیری از ساعت 16 به بعد عنوان کرد: طبق آیین‌نامه هیأت اجرایی نتایج انتخابات به هیأت مرکزی نظارت ارائه و هیأت مرکزی پس از 24 ساعت آن را اعلام خواهد کرد و نتایجی که نیاز به بررسی دارد در هیأت نظارت مورد بررسی قرار می‌گیرد. این آمادگی است که در اسرع وقت نتایج را دریافت و اعلام کنیم و اگر در محل‌هایی اشکالاتی وجود داشته باشد و گزارش شود بررسی این مشکلات تا 24 ساعت زمان می‌برد و البته برای بررسی موارد خاص آمادگی کافی هم وجود دارد.
 
وی با اشاره به سه منطقه‌ای که به لحاظ تعداد بیشترین مشارکت را داشتند افزود: 3 منطقه 4، 15 و 5 به لحاظ تعداد و نه وضعیت تعداد رأی‌دهندگان به جمعیت منطقه بیشترین مشارکت را داشتند.
 
سخنگوی شورای شهر تهران با اشاره به محله‌هایی که بیشترین رأی در آنجا کسب شده است عنوان کرد: محله‌های گلشن در منطقه 4، نعمت‌آباد در منطقه 19، شکوفه در منطقه 19، تهرانپارس غربی در منطقه 4 و عبدل‌آباد در منطقه 19 بیشترین تعداد رأی‌دهندگان را به خود اختصاص دادند.
 
اعطا اضافه کرد: تخلفی به هیئت مرکزی نظارت گزارش نشده است. مواردی که مطرح شدند ممکن است مربوط به رای‌دهی اتوبوسی باشد که عملا تخلفی محسوب نمی‌شود، هرچند با روح شورایاری منطبق نیست.درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: