جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: پنجشنبه، 27 تير 1398     
پورسیدآقایی در مراسم انعقاد تفاهمنامه همکاری میان معاونت حمل‌ و نقل‌ و صندوق کارآفرینی امید:
امسال دو هزار و 500 میلیارد تومان برای توسعه حمل و نقل عمومی پاک سرمایه گذاری می شود

به گزارش گروه حمل و نقل و ترافیک شهری تهرانی نیوز، معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران گفت که در سال جاری دو هزار و 500 میلیارد تومان برای توسعه حمل و نقل عمومی پاک سرمایه گذاری خواهد شد.

 تفاهمنامه همکاری توسعه حمل‌ونقل عمومی و کاهش آلودگی هوای شهر تهران میان معاونت حمل‌ و نقل‌ و ترافیک و صندوق کارآفرینی امید امضاء شد.
 
این تفاهم نامه همکاری به ارزش 12 هزار و 500 میلیارد ریال است که برای اولین‌بار عوارض دریافتی طرح ترافیک صرف مسائل ترافیکی و‌ آلودگی هوا تهران خواهد شد.
 
در این مراسم، محسن پورسیدآقایی با بیان اینکه امروز گام بسیار خوب و بزرگی برداشته شد که از دو جهت مهم است، توضیح داد: شهرداری برای توسعه حمل و نقل عمومی شهر از جهت خرید اتوبوس و مینی بوس، موتور برقی، دوچرخه و ... همیشه با کمبود منابع مواجه بوده است. امروز موافقت نامه ای امضا می شود که هزار و 250 میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه به کسانی که در این بخش سرمایه گذاری می کنند داده خواهد شد. این رقم با سرمایه گذاری که بخش خصوصی انجام خواهد داد، چندبرابر می شود. این بخشی از وامی است که در اختیار بخش خصوصی قرار خواهد گرفت. 
 
وی ادامه داد: با آورده‌ بخش خصوصی سرمایه گذاری ای که در توسعه‌ی حمل و‌ نقل صورت خواهد گرفت حداقل دو برابر این رقم خواهد بود. در سال جاری نیز دو هزار و 500 میلیارد تومان در توسعه حمل و نقل عمومی پاک سرمایه گذاری خواهد شد. هزار و‌ 250 میلیارد تومان از محل منابع این قرارداد نیز به صورت قرض الحسنه به سرمایه گذاران پرداخت می شود. 
 
معاون شهردار تهران با تأکید براینکه این یک قدم بسیار خوب در توسعه حمل و نقل و عمومی تهران است، گفت: وعده شده بود که منابع حاصل از اجرای طرح ترافیک در توسعه حمل و نقل عمومی سرمایه گذاری شود و امروز منابعی که از طرف شهرداری در این قرارداد در صندوق کارآفرینی سرمایه گذاری می شود، تماما از منابع حاصل شده از طرح ترافیک خواهد بود. شهرداری تهران متعهد شده که 265 میلیارد در این صندوق سپرده گذاری کند که این وجه براساس درآمدهایی است که از طرح ترافیک پیش بینی شده و به مرور که این درآمدها ایجاد شد در صندوق کارآفرینی سپرده گذاری می‌شود تا به بخش خصوصی وام داده شود.
 
پورسیدآقایی با بیان اینکه باید منابعی را از دولت در قالب تبصره ۱۸ بودجه دریافت کنیم، گفت: پیش بینی شده که 240 میلیارد تومان از آن منابع در صندوق کارآفرینی سپرده گذاری شود. این رقم از جمله منابعی است که از دولت دریافت می شود و در این صندوق سرمایه گذاری خواهد شد.
 
وی تاکید کرد: 505 میلیارد تومان از طرف شهرداری و همچنین منابعی که شهرداری از دولت دریافت خواهد کرد در این صندوق سرمایه گذاری می شود و 745 میلیارد تومان هم صندوق از خود به این منابع اضافه می‌کند. در مجموع هزار و 250 میلیارد تومان به صورت وام قرض الحسنه به بخش خصوصی داده خواهد شد. ارائه وام‌های قرض الحسنه برای افرادی که می خواهند برای توسعه حمل و‌نقل پاک سرمایه گذاری کنند، بسیار راهگشا خواهد بود. واقعیت این است که ارائه وام قرض الحسنه یک نوع راه تشویق و ترغیب برای ورود بخش خصوصی به این حوزه است.
 
پورسیدآقایی افزود: سرمایه گذاری در نوسازی اتوبوس، مینی بوس، نوسازی تاکسی‌ها، خرید موتورهای برقی، نصب فیلترهای دوده در ناوگان دیزلی تهران و‌ ارائه وام به کسانی که از دوچرخه استفاده می کنند، از جمله مصارف این طرح است. در سه ماهه ابتدایی سال، 24 میلیارد تومان منابع از طرح ترافیک به دست آمده و این منابع به زودی در صندوق واریز خواهد شد و به تبع آن هر چه جلوتر برویم و منابع جدیدی‌تری کسب شود به صندوق واریز خواهد شد. شهر تهران به عنوان پایتخت از اولویت جدی برخوردار است. امیدواریم تا سه سال آینده هیولای آلودگی را از تهران دور کنیم. همچنین این قول را می‌دهم که منابع کافی را به این صندوق واریز کنیم.
 
به گفته‌ی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران این بزرگ‌ترین قراردادی است که فی‌مابین صندوق کارآفرینی امید و این معاونت به امضا رسیده است.درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: