جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: سه شنبه، 19 تير 1397     
نظارتی بر نحوه تخصیص ارز دولتی و مصرف آن وجود ندارد

به گزارش گروه نگاه پارلمان به شهر تهرانی نیوز، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی اظهار داشت : یکی از دلایلی که نماینگان مجلس را به پیگیری امر شفاف سازی و بررسی عملکرد شرکت ها تشویق نمود، این است که برخی از شرکت ها ارز دولتی را برای واردات کالایی مانند خودرو دریافت کرده اند و به جای آن کالای دیگری وارد کشور کرده اند.

غلام محمد زارعی افزود : این کار از نظر قانونی اشکال دارد و هر کالایی که ارز برای واردات آن دریافت شده است باید عینا وارد کشور می شده، اما اینکه شاهد هستیم افراد به راحتی مرتکب چنین اقدامی شده اند نشان می دهد که نظارتی بر این امر وجود نداشته است.
 
نماینده مردم شهرستان های بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی در خصوص تاثیر خروج شرکای خارجی خودروسازان از ایران بر اقتصاد کشور تصریح کرد : خروج آمریکا از برجام و اعمال تحریم های جدید قطعا اثراتی را بر اقتصاد و مبادلات اقتصادی کشور خواهد داشت البته نظر کشورهای اروپایی نیز بی تاثیر نیست و می تواند اثرات این موضوع را تشدید و یا تعدیل نماید؛ اینکه شرکت های اروپایی در ایران می مانند و یا می روند بسیار بر صنعت خودرو کشور تاثیر گذار است.
 
این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در ادامه افزود : در کلیه جلسات فی مابین دولت، مجلس و قوای سه گانه سازوکارها بر اساس مقابله با شرایط پیش رو و افزایش تحریم ها طراحی و تنظیم می شود.
 
زارعی در ادامه افزود : ورود برخی خودروهای چینی بی کیفیت به کشور به تولید داخلی لطمه می زند و از سوی دیگر این خودروها بر خلاف ظاهر زیبا از کیفیت مطلوب برخوردار نیستند لذا امیدواریم با افزایش تعرفه ها جلوی واردات بی رویه برخی خودروهای چینی به کشور در زمان افزایش تحریم ها گرفته شود.درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: