جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: چهارشنبه، 13 تير 1397     
تا آخرین دلار از ارز 4200 تومانی باید شفاف سازی شود

به گزارش گروه نگاه پارلمان به شهرتهرانی نیوز، نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در خصوص اعلام اسامی واردکنندگان خودرو که ارز دولتی دریافت نموده اند گفت : در جلسات کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی به بررسی این موضوع می پردازیم و چنانچه کوتاهی وجود داشته باشد باید مشخص شود از جانب چه کسی است.

رضا علیزاده گفت : پس از بررسی موضوع در جلسات کمیسیون صنایع چنانچه نتیجه ای به ما اعلام نشود همچنان پیگیر موضوع هستیم و بایستی تا آخرین دلار از ارز 4200 تومانی که بابت هر کالایی پرداخت شده است شفاف سازی شود.
 
وی اظهار داشت : دریافت کنندگان ارز ، میزان ارز دریافتی و نوع کالایی که ارز به آن تعلق گرفته است باید مشخص شود و قطع به یقین هم بخش های نظارتی و هم مجلس در این موضوع ورود پیدا کرده اند و قطعا ما اطلاعات بدست آمده را به اطلاع عموم خواهیم رساند و چنانچه تخلفی صورت گرفته باشد سازمان نظارت و بازرسی و نهاد های مرتبط مانند تعزیرات این موضوع را پیگیری خواهند کرد.
 
نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت : اگر تخلفی از جانب بخش خصوصی ، ارگان های دولتی ، تخصیص دهندگان ارز یا وزارت صمت یا هر وزارتخانه دیگری صورت گرفته باشد باید تحت پیگرد قانونی قرار گیرد چرا که حتی اگر این موضوع یک هزارم درصد هم صحت داشته باشد کافی است تا روحیه مردم را در مقابله با دشواری ها و مشکلات از بین ببرد.
 
علیزاده در خصوص مزایا و یا معایب شفاف سازی های این چنینی گفت : زمانیکه مردم احساس کنند که سوبسیدها عادلانه تقسیم می شود و بیت المال حیف و میل نمی شود آنگاه تحمل مشکلات و اتفاقاتی که در کشور می افتد برای آنها آسان تر می شود اما زمانیکه به سیستم حاکم بی اعتماد باشند باید به آنها حق داد که همراهی نکنند.
 
وی گفت : مهمترین ابزار ما در مقابل دشمنان و زورگویی های استکبار مردم است و چنانچه حمایت های مردم را داشته باشیم هیچ ابر قدرتی نمی تواند ضربه ای به کشور ما وارد کند اما اگر مردم را از دست بدهیم دیگر توانایی انجام هیچ کاری را نخواهیم داشت.درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: