جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: پنجشنبه، 6 ارديبهشت 1397     
موانعی که موجب عدم پیشرفت صنعت خودرو می شوند

 به گزارش گروه نگاه پارلمان به شهر تهرانی نیوز: عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: آلودگی هوای تهران باعث مرگ تدریجی در جامعه می شود و متاسفانه هیچکس آنطور که شایسته است این موضوع را پیگیری نمی کند.

 

ابوالفضل سروش  اظهار داشت: بدون شک صنعت خودرو باید به سمت تولید خودرو های  هیبریدی و یا برقی برود اما متاسفانه دخالت مافیای صنعت خودرو باعث شده که این صنعت به آن پیشرفت چشمگیر دست پیدا نکند و بخشی از این کندی مربوط به نبود زیرساخت ها، قانون و عدم سرمایه گذاری های لازم است.

 

وی گفت : صنعت خودرو در هر صورت باید در خدمت سلامت مردم باشد اما متاسفانه در خدمت سهامداران و افراد سودجو است.

 

وی با اشاره به لزوم  توسعه حمل و نقل عمومی افزود: حمل و نقل عمومی یکی از مباحث مهم و البته نخست در شهر تهران است و یکی از دلایل مهم آلودگی عدم توسعه خطوط ریلی برخی از مناطق شهری است به طوری که و روزانه شاهد سفرهای زیادی از شهرک های اطراف به سمت تهران هستیم.

 

وی یکی از برنامه های بودجه سال 97 را راه اندازی مترو اسلامشهر عنوان کرد و افزود: باید حمایت های لازم از صنعت حمل و نقل عمومی صورت گیرد؛ چراکه با گذشت زمان و آلودگی های پیش رو شاهد افزایش آمار بیماری های چون سرطان و مشکلات ریوی خواهیم بود.

 

نماینده مردم تهران، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی گفت: جهت حل مشکلات تهران  از قبیل آلودگی هوا، آسیب های اجتماعی، مترو، ترافیک، ساخت و سازوغیره باید اولویت بندی لازم صورت گیرد؛ چرا که این مشکلات در مدت یکسال حل نمی شود و نیاز به مدت زمان بیشتری است.

 

سروش معتقد است که رفع آلودگی هوا باید در اولویت استانداری و شهرداری تهران قرار گیرد.

 

وی همچنین با توجه  به عدم دسترسی سریع مردم به وسایل حمل و نقل عمومی گفت: با وجود اینکه در بودجه سال 97 توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی چندان قابل توجه نیست اما مسلما بخشی از مشکلات را مرتفع خواهد کرد.

 درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: