جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: شنبه، 19 اسفند 1396     
قطعه سازان از دانش فنی بالا و عملکرد قابل دفاعی برخوردارند

به گزارش گروه نگاه پارلمان به شهر تهرانی نیوز: عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به لزوم رعایت استانداردهای 85 گانه گفت : استانداردهای 85 گانه در قانون حمایت از تولید و همچنین در برنامه ها تعریف شده ، بنابراین کلیه خودروهای وارداتی و خودروسازان داخلی مکلف به رعایت کلیه استاندارهای لازم ایران و جهانی هستند.

علی اصغر یوسف نژاد  اظهار داشت : نمایندگان مجلس در حال پیگیری هستند تا خودروهای تولید داخل دارای مشخصاتی از جمله کاهش مصرف سوخت و همچنین قیمت ، کیفیت و خدمات پس از فروش مناسب باشند.
 
وی گفت : یکی از بخش های مهم در صنعت خودرو کشور ، قطعه سازی است از این رو رعایت استانداردها به خصوص در قطعه سازی اهمیت زیادی دارد، لذا انتظار می رود کلیه دستگاه های اجرایی ، وزارت صنعت و معدن و مسئولین مربوطه نسبت به رعایت این استانداردها اقدام نمایند.
 
وی معتقد است که قطعه سازان داخلی تا به امروز مسیر خوبی را طی نموده اند و از دانش فنی بالا و عملکرد و کارایی قابل دفاعی برخوردارند.
 
عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی در مجلس شورای اسلامی اذعان داشت : مواردی سراغ دارم که قطعه های ایران را در خودروهای کشورهای مبدا (کشورهای تولید و صادر کننده خودرو ) مورد استفاده قرار می گیرد.
 
یوسف نژاد در ادامه افزود: این نشان می دهد در صورتی که فضایی برای حمایت از قطعه سازان ایجاد شود قطعا با پیشرفت شگرف در این صنعت روبه رو خواهیم بود.
 
وی در ادامه به مشکلات پیش روی قطعه سازان اشاره نمود و گفت : از جمله مشکلات پیش روی قطعه سازان مطالبات آنها از خودروسازان است که متاسفانه در روند تولید واحدهای قطعه سازی تاثیر منفی داشته است ، بنابراین در صورتی که از قطعه سازان حمایت شود این بخش از صنعت کشور می توانند بدون دغدغه و به طور مستقل فعالیت نمایند.
 
نماینده مردم ساری و میاندرود در مجلس شورای اسلامی در پایان اظهار داشت : در صنعت خودرو ایران تنها بخشی که دارای دانش فنی بالا و همچنین عملکرد و کارایی بسیار خوبی است ، صنعت قطعه سازی است.درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: