جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: دوشنبه، 14 اسفند 1396     
متاسفانه همچنان در حوزه تکنولوژی در صنعت خودرو مشکلات جدی وجود دارد

 به گزارش گروه نگاه پالمان به شهر تهرانی نیوز: عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی معتقد است : امروز خودروسازان با سرمایه گذاری در حوزه تکنولوژی ،باید به تعهداتشان نسبت به توسعه داخلی سازی و خروج از جریان مونتاژکاری در صنعت خودرو کشور عمل نمایند.

 
رضا انصاری  با اشاره به اینکه متاسفانه همچنان در حوزه تکنولوژی در صنعت خودرو مشکلات جدی وجود دارد ، تاکید کرد : باید در صنعت خودرو موضوع تحقیق و توسعه جدی گرفته شود و از آنجا که هزینه تحقیق و توسعه بسیار بالاست باید این جریان در همکاری با شرکتهای صاحب تکنولوژی و حضور دانشگاههای داخلی صورت گیرد.
 
وی با توجه به اهمیت ورود تکنولوژی در صنعت خودرو ایران ، اظهار داشت : در شرایط کنونی دو فاکتور ایجاد فاینانس و تکنولوژی از موضوعات بسیار مهم و اساسی در بحث همکاری های بین المللی در صنعت خودرو است که باید مورد اهتمام جدی شرکتها قرار گیرد.
 
وی در این راستا به سهم سرمایه گذاری خارجی در صنعت خودرو پرداخت و گفت : در برنامه ششم توسعه پیش بینی شده برای اینکه بتوانیم به رشد اقتصادی 8 درصدی دست پیدا کنیم باید سالانه 770 هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری در کشور صورت گیرد که در این سرمایه گذاری سهم منابع مالی خارجی در برنامه حدودا 25 درصد پیش بینی شده است که دراین جریان سهم سرمایه گذاری خارجی در صنعت خودرو نیز باید مشخص شود.
 
وی گفت : در شرایط کنونی باید حجم سرمایه گذاری خارجی در صنعت خودرو ، میزان آن توسط هر یک از شرکتهای خودروساز مشخص شود این در حالی است که به نظر می رسد تا به امروز حجم سرمایه گذاری خارجی در این حوزه رقم قابل توجهی نیست.
 
نماینده داراب و زرین دشت در مجلس دهم تاکید کرد : در دنیای امروز کشوری در توسعه صنعت خودرو موفق است که صادرات داشته باشد در حالی که سهم کشور ما در صادرات خودرو بسیار نا چیز است که برای توسعه این سهم باید خودروهایی با قیمت و کیفیت رقابتی تولید و به بازار عرضه شود.
 
انصاری افزود : در چنین شرایطی ضرورت دارد تا خودروسازان به دنبال همکاری هایی باشند که هدف اصلی آن خروج از مونتاژکاری و دستیابی به بازارهای صادراتی و توسعه در این بخش باشد تا سهم صادرات از تولید افزایش یابد.
 
وی خاطر نشان کرد : متاسفانه در سالهای اخیر از توان و دانش داخلی در جهت ارتقاء دانش و تکنولوژی در صنعت خودرو استفاده نشده است از این رو چنانچه در مسیر جذب تکنولوژی های جدید به داخل کشور تلاش شود قطعا صنعت خودرو ایران توان طراحی و تولید محصولات جدید در داخل کشور فراهم خواهد شد.
خبرنگار: محمد حسن ابراهیم پور کندبندرج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: