جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: چهارشنبه، 29 آذر 1396     
تبعات منفی افزایش نرخ تعرفه واردات بر بازار مصرف خودروهای خارجی

به گزارش گروه نگاه پارلمان به شهر تهرانی نیوز؛عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با توجه به اخبار مربوط به افزایش نرخ تعرفه واردات بر اساس دستورالعمل جدید واردات خودرو گفت : با افزایش نرخ تعرفه واردات خودرو، قطعا مردم تحت فشار زیادی قرار خواهند گرفت.

 

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با توجه به اخبار مربوط به افزایش نرخ تعرفه واردات بر اساس دستورالعمل جدید واردات خودرو گفت : با افزایش نرخ تعرفه واردات خودرو، قطعا مردم تحت فشار زیادی قرار خواهند گرفت.

محمدرضا منصوری اظهار داشت : در شرایط کنونی افزایش نرخ تعرفه برای مردم از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه نیست، چرا که کالایی را که سرمایه ای نیست را با قیمت بالایی خریداری می کنند.

وی با اشاره به افزایش نرخ دلار گفت : با این افزایش قیمت دلار در مقابل واحد پول کشور، باید به جای افزایش نرخ تعرفه ها ، صادرات را توسعه داد.

وی در ادامه با توجه ارائه برنامه بودجه سال 97 و لزوم حمایت مجلس در جریان بررسی این برنامه، گفت : خودروسازان داخلی باید خودرویی با کیفیت تولید کنند تا ارزش صادرات داشته باشد، چراکه باید خودروی داخلی به سطحی از کیفیت برسد که بسیاری از مشتریان در سطح دنیا خودروهای داخلی را برای خرید انتخاب کنند.

وی افزود : امروز در صنعت خودرو، بخش هایی از جمله کیفیت، قیمت و زمان تحویل اهمیت زیادی دارد این در حالی است که تاکنون خودروهای داخلی به سطح کیفی لازم نرسیده اند.

نماینده مردم ساوه در مجلس شورای اسلامی همچنین به مشکلات موجود در حوزه صادرات خودرو پرداخت و اظهار داشت : امروز مشکلاتی که زمینه صادرات خودروهای داخلی را کمتر فراهم می کند عدم توجه به رعایت استانداردهای جهانی و همچنین نیازهای موجود در حوزه خدمات پس از فروش نمایندگی ها ست.

منصوری افزود: با افزایش نرخ دلار ، قطعا زمینه صادرات خودرو بهتر فراهم گردیده و می توان در صادرات و فروش به سود بالایی را کسب کرد.

 

وی تاکید کرد : در حال حاضر هزینه بالای تولید خودروهای داخلی موجب گردیده خودروسازان در حوزه رقابت و کسب بازارهای صادراتی به موفقیت چشمگیری دست نیابند.
درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: