جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: يکشنبه، 26 آذر 1396     
بهترین راهکار حمایت از بخش خصوصی در صنعت خودرو است

به گزارش گروه نگاه پارلمان به شهر تهرانی نیوز؛رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت : دولت باید از خودروسازان حمایت کند اما دخالتی در این صنعت نداشته باشد.

 عزیز اکبریان در مراسم آغاز خط تولید دنا پلاس توربو و 207 صندوق دار اتوماتیک که در ایران خودرو برگزار گردید ، اظهار داشت : در صورت حمایت دولت از صنعت خودرو ، ظرف 3 سال آینده یکی از بهترین خودروسازان در دنیا خواهیم شد.

وی با اشاره به اینکه امروز صنعت خودرو از سه مقوله آسیب می بیند ، تاکید کرد : بهترین راهکار حمایت از بخش خصوصی در صنعت خودرو است.

وی همچنین بر لزوم ارائه تسهیلات به خودروسازان تاکید کرد و گفت : در حالی که قرار بود تسهیلاتی را به خودروسازان ارائه شود متاسفانه این حمایت تسهیلاتی صورت نگرفت .

وی اصلاح سیستم بانکی و پرداخت مالیات و همچنین مبارزه با قاچاق را از موارد مهم در جهت حمایت از این صنعت عنوان کرد و افزود : چرا باید تولیدکننده در شرایطی که هنوز تولیدی صورت نگرفته ، مالیات پرداخت کند .

رئیس کمیسیون صنایع مجلس افزود : برای حل این مشکلات دولت باید لایحه‌ای به مجلس بیاورد تا تصویب شود اما دولتی‌ها فقط می‌گویند نمایندگان طرح بدهند، در حالی‌که بدنه کارشناسی در دولت وجود دارد و به‌راحتی می‌تواند کارشناسی کند.

اکبریان افزود : متاسفانه عزم موجود در حمایت از این صنعت ضعیف است و باید کار کارشناسی بیشتری در این راستا صورت گیرد و مجموعه های خودروسازی و مدیران خوب و کارگران زحنکش در این صنعت مورد حمایت بیشتر دولت و مجلس قرار گیرند.

 
درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: